O mně

Pája Doležalová
(roz. dohnalová)

S výcvikem svých pejsků jsem začala už v roce 2002 na cvičáku v Třebíči (od roku 2009 jako instruktor). O dva roky později jsem začala závodit v agility, splnila i pár zkoušek poslušnosti. Když jsem si pořídila malou Ciri, přesunula jsem se na studia do Brna a přihlásila se na cvičení do Čebína k Martině Klimešové. Poznala jsem tak kouzlo pozitivní motivace a shapingu, čemuž se věnuji dodnes a pomocí této metody cvičím psy pro sport i v běžném životě. Cvičila jsem nejen s Martinou, ale také s jejím mužem Carlem Magnoli. Později si nás převzala Janča Zvonková a s Iduškou a Malinkou jsme již plně pod Janči vedením. Navíc jsem moc ráda, že můžu působit v Čebíně v Amonře jako Amonra trenér a taky jako pořadatel závodů. Čebín je můj „druhý domov“.
Prošla jsem agility tréninky i s Olgou Edrovou, Ivou Kremláčkovou, Radovanem Liškou, Peťou Vyplelovou, taky s Petrem Pupíkem a dalšími trenéry.
Mám za sebou komunikační lekce, semináře s Lenkou Blachovou z Koiry a zajímavé školení s italským trenérem Vitem, přednášku od Gabby Harris, lekce s Františkem Šustou a dalšími. Věnuji se taky noseworku, ke kterému jsem se přesunula v době rekonvalesnce  pejsků a nebo na stáří s Ciri a teď už i s Iduškou.
V mém pejskařském životě mě obrovsky posunula Verča Gesierichová. Verča mě mnohé naučila nejen co se týče pozitivní motivace a shapingu, výchovy pro běžný život, ale také díky ní vím, co je dogfitness. Verča mi ukázala jak pracovat s balančními pomůckami, cvičit na míči, jak připravit psa na výkon a jak ho správně zklidnit po výkonu – to vše velice důležité pro všechny sportující psy, aby vydrželi zdraví a v kondici co nejdelší dobu.
Další posun v pohledu na péči o psího sportovce jsem získala díky Elišce Šuhaj a jejímu online kurzu Prostě fit a taky díky seminářům, které jsem s Eliškou absolvovala. Propadla jsem fitness ještě víc, zamilovala si kavalety.
Jako doplňkový sport pro svoje agiliťáky ráda zařazuju dogdancing, všechny moje holky si nějaké ty zkoušky splnily. A navíc i já jsem si splnila licenci na R1 rozhodčí pro dogdancing.

Moje holčičky

Iduška

  

 Agility Ida se stala agility A3 šampionem – získala titul A3Ch.
 Mistr republiky Bearded collií 2019
Mistr republiky bearded collií veteránů 2023
Kvalifikace na MČR v agility 2020, 2021 a 2022
9. místo na MČR v Large 2020
4. místo v družstvech MČR 2022
Nosework Master of NW Z, Master of NW 1, NW-D2
 Poslušnost Working testy pro BC – Primary, Junior, Intermediate
Rally OBZ – Výborně, OBZ, OB1 na výborně
 Dogdancing MoD1, MoD2, MD1, HtM1, DwD1, F1, DwD2, MD2, HtM2, F2
malinka

Malinka na svoji sportovní kariéru zatím čeká. Ve 2 letech měla úraz a podstoupila ortopedickou operaci zadní nohy. Nyní je v rekonvalescenci.

 

Agility IA1 – splněno na výborně
 Dogdancing MoD1, MD1, HtM1, DwD1, F1
 Nosework NW-UZ, NW-NZ, NW-WZ, NW-DZ, NW-D1

 

IN memoriam
Ciri

 

 Agility 2. vicemistr Bearded collií 2012
 Mistr Bearded collií 2014
 2. vicemistr Bearded collií 2016
 kategorie LA2
 Poslušnost ZZO, ZOP, BH, StPr1
Working testy pro BC – Primary, Junior, Intermediate, Senior
 Dogdancing MoD1, MD1, HtM1, DwD1, F1, DwD2
 Nosework NW-UZ, NW-NZ, NW-WZ, NW-DZ, NW-D1
Alenka a Majda

Moje dvě fenečky, se kterými jsem začala závodit ve svých 13 letech – bearded collie Alenka, největší agilitní šílenec, kterého jsem kdy měla a  Majda, voříšek z útulku, který mě naučil , že když se chce, všechno jde :))